2017-09-26 SZKOLENIE WOLONTARIUSZY

Dnia 26.09.2017 grupa uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z p. Dorotą Ościłowicz wzięła udział w szkoleniu ABC Pomocy Chorym, które odbyło się w Ośrodku Hospicjum Domowego na ul. Tykocińskiej. Z pierwszej, teoretycznej części dowiedzieliśmy się m.in., jak udzielić pomocy duchowej chorym, jak choroba zmienia ludzi i ich życie. Mapy myśli pomogły nam sprecyzować, co kojarzy się ze słowem choroba i czy te skojarzenia są dobre, czy wręcz przeciwnie. Pod koniec spotkania dostaliśmy certyfikaty i zrobiliśmy grupowe zdjęcie. Pomimo powagi tematu spędziliśmy dobrze czas i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Nauczyliśmy się doceniać to, co się ma w danej chwili, bo choroba przychodzi w najmniej spodziewanym momencie i może wiele zmienić.

Valentyna Cherednichenko, kl. 3a

Przejdź do minigalerii – za zdjęcia dziękujemy p. Dorocie Ościłowicz