2017-11-03 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie klas 0, 1, 4 uczcili święto dnia 03.11.2017, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, bawiąc się w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni, prezentując bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Dzieci uczestniczyły w konkursach, quizach, rozwiązywały krzyżówki tematyczne.

W tym dniu przypominamy cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, które wzbogacają dziecięcą fantazję, pamięć i słownictwo.

p. Katarzyna Konstańczuk-Jancewicz – autorka wpisu i zdjęć w galerii