2017-11-06 Paderki – Święto Szkoły

Dnia 6 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły – 157 rocznicę urodzin naszego Patrona, Ignacego Jana Paderewskiego. Uroczystą akademię, przygotowaną przez klasę 7b, poświęciliśmy również 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były piękne recytacje, pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru i solistek, a nawet sam Ignacy Jan Paderewski zaszczycił nas swoją obecnością – Piotr Pawlik znakomicie wcielił się w postać kompozytora, pianisty i męża stanu.
Na przerwie śniadaniowej raczyliśmy się specjałami kuchni polskiej, przygotowanymi przez poszczególne klasy. Oglądaliśmy również prezentacje multimedialne o życiu prywatnym, działalności politycznej i muzycznej Ignacego Jana Paderewskiego oraz miejscach w Warszawie związanych z Patronem naszej szkoły.
Dzień zakończyliśmy koncertem w Filharmonii Narodowej poświęconym muzyce Ignacego Jana Paderewskiego.

p. Dorota Oleasz