2017-11-23 dzień zdrowego stylu życia

W czwartek dnia 23 listopada odbył się w naszej szkole dzień zdrowego stylu życia. Polegał on na pokazaniu uczniom, co powinniśmy robić, aby móc powiedzieć, że jesteśmy zdrowi. Od drugiej przerwy zaczęła się zabawa: każda klasa wystawiła stoiska ze zdrowym jedzeniem. Największą furorę zrobili najmłodsi z naszej szkoły serwując świeżo wyciskane soki i zdrowe przekąski w strojach Świeżaków. Na następnej przerwie wraz z nauczycielami wf-u kręciliśmy hula hop, skakaliśmy na skakankach i machaliśmy biodrami w rytm muzyki. Pomiar BMI czy dźwięku oraz skanowanie produktów w celu sprawdzenia ich zawartości były również atrakcjami, które towarzyszyły nam tego dnia. Podczas lekcji w niektórych klasach uczennice Walentyna Cherednichenko i Patrycja Jasińska opowiadały o zdrowym trybie życia i pokazywały prezentacje na ten temat. Następnie odbywał się quiz zorganizowany przez Natalię Jarem i Weronikę Kilian. Wygrana klasa ma prawo wybrać jeden dzień bez pracy domowej. Po podliczeniu wyników zwyciężyła klasa 3B, której gratulujemy.
Dzień przebiegł w bardzo miłej atmosferze i wszystkim się podobało.

Patrycja Jasińska, klasa 3a