2018-03-06 Spotkanie z pisarką Małgorzatą Karoliną Piekarską

6 marca 2018r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Panią Małgorzatę Karolinę Piekarską – pisarkę, dziennikarkę prasową i telewizyjną. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas siódmych. Pani M. K. Piekarska mieszka na Saskiej Kępie, w niedalekim sąsiedztwie szkoły. W tym też rejonie umiejscawia bohaterów swoich książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka ciekawie, przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej, przybliżyła uczniom swoje książki, opowiadała o historii ich powstania. Uczniowie poznali bohaterów „Klasy Pani Czajki”, „Tropicieli”, „Dzikiej”, „Syna dwóch matek” i innych. Mieli również możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami rozwiązując zagadki językowe, z którymi dobrze sobie poradzili.

Liczymy na spotykania w kolejnych latach.

p. Barbara Bolesta