Wycieczka 5a – Futurama Warszawa – 2019-01-23

„Futurama Warszawa” to wystawa w Warszawskim Pawilonie Architektury, o potencjałach przestrzennych Warszawy i potencjale warszawskich architektów. Klasa 5a zwiedziła tę wystawę. Oprowadzającym był sam kurator wystawy, Pan Jakub Szczęsny, który w bardzo ciekawy sposób pokazał uczniom pomysł przedwojennego Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego – Trasę Tysiąclecia. W zamyśle prezydenta Stefana Starzyńskiego Trasa wraz z Ulicą Tysiąclecia miały być nowoczesnym kręgosłupem spinającym Pragę Południe i Pragę Północ równolegle wobec ulicy Towarowej oraz drogi biegnącej wzdłuż niegdysiejszej kolejki jabłonowskiej. Trasa nigdy nie powstała, a to, co zobaczyli uczniowie, było pretekstem do wypowiedzi na temat przyszłości grupy polskich architektów, których do współpracy zaprosił kurator wystawy.

Za zdjęcia dziękujemy tacie ucznia, panu Krzysztofowi Jurowskiemu

p. Dorota Fajdek