2c w Łazienkach – 2019-10-08

Październikowy zimny dzień, a klasa 2c, jak przystało na młodych warszawiaków, wybrała się do Łazienek Królewskich, by poznać ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie lekcji „Poznaj króla” mogliśmy podziwiać królewskie pomieszczenia Pałacu na Wyspie, czyli „dotknąć” obyczajów i kultury dawnej epoki. Dowiedzieliśmy się między innymi: skąd wzięła się nazwa Łazienki Królewskie i jak wówczas wyglądała rezydencja, jaki herb miał nasz król, czy „obiady czwartkowe” znaczyły tyle samo, co obiady u babci i wiele innych ciekawostek, które przekazała nam pani Natalia. Na zakończenie lekcji poznaliśmy insygnia władzy królewskiej i omówiliśmy, czym jest portret. Spróbowaliśmy zaprojektować własne insygnia lub narysować portrety. W drodze powrotnej w parku goniliśmy wiewiórki, by koniecznie podarować im orzechy. Nie zapomnieliśmy również o Fryderyku Chopinie i przy pomniku kompozytora zrobiliśmy ostatnią tego dnia klasową fotografię.

Galeria

p. Zofia Oryga

p. Emilia Budzińska