3a w Muzeum Warszawy

W piątek 15 października  odwiedziliśmy Muzeum Warszawy. Uczestniczyliśmy w zajęciach pt.: “Zaprojektuj swoją okolicę.”

Dowiedzieliśmy się, że Warszawa została założona w 1300 r. Mieszkało w niej wówczas 1500 osób. W 1611r.  król Zygmunt III przeniósł stolicę z Krakowa  do Warszawy. Poznaliśmy losy naszego miasta przed i po wojnie. Początkowo stolica była bardzo mała. Budowane były wąskie uliczki z bruku, a kamienice były pięknie zdobione. Niestety w czasie II wojny światowej miasto uległo zniszczeniu. Po wojnie Warszawa została odbudowana. Powstały nowe sklepy, budynki, szkoły, fabryki, szpitale, parki, itp. Oglądaliśmy również obrazy przedstawiające Warszawę w różnych okresach. Zaprojektowaliśmy mapę okolicy, gdzie mieści się nasza szkoła. Na zakończenie wysłuchaliśmy ciekawej legendy o burmistrzu powietrznym Łukaszu Drewno, który 1624r. wygonił śmierć z Warszawy.

Zajęcia były bardzo fajne i interesujące, bo dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o Warszawie.

Klub Poszukiwacz
(klasa 3A i wychowawcy)

galeria

p. Marzena Mikos