6 XI 2018 – przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 373

  6 listopada 2018 społeczność Szkoły Podstawowej  nr 373 im. I. J. Paderewskiego przy ul. Angorskiej 2 zgromadziła się na uroczystości nadania szkole sztandaru. To właśnie tego dnia przypada rocznica urodzin naszego patrona. Spotkanie miało wyjątkowy charakter także ze względu na obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gościliśmy między innymi zastępcę Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe – pana Jarosława Karcza, dyrektorów szkół z naszej dzielnicy, dyrektorów PPP, OPP, DBFO oraz CPK. Wśród obecnych nie zabrakło również byłych dyrektorów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18, które mieściły się w poprzednich latach w tym budynku i nosiły imię tego samego patrona.

Po przemówieniu pani Dyrektor Katarzyny Spychały i pana Jarosława Karcza, nastąpiło poświęcenie sztandaru przez ks. Adama Ołdaka z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla 16. Następnie przedstawiciele fundatora sztandaru, czyli Rady Rodziców SP 373 przekazali sztandar na ręce pani dyrektor. Po oficjalnej części uroczystości rozpoczęła się część artystyczna. Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, okraszona śpiewem, tańcem oraz przepiękną recytacją w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.

Następnie nasi goście mieli okazję obejrzeć kroniki szkół SP 15 i Gim 18, wystawy poświęcone I. J. Paderewskiemu oraz wyjątkową wystawę „Historia rodzin na 100-lecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018”, na której znalazły się eksponaty z rodzinnych kolekcji uczniów i nauczycieli szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Za zdjęcia w galerii dziękujemy panu Jakubowi Góralskiemu.

p. Anna Wysocka