Aplikacja i konkurs PixBlocks

Drodzy uczniowie,

pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznani zapraszają uczniów szkół podstawowych do nauki za pomocą aplikacji oraz udziału w darmowym konkursie. Więcej szczegółów pod adresem: http://pixchallenge.org/konkurs/

Aplikację należy pobrać i zainstalować, a zalogowanie się i rozwiązywanie zadań możliwe jest po założeniu konta. To samo dotyczy udziału w konkursie. Uczniowie klas 6a, 7a i 7b otrzymają loginy w środę 30 października od nauczyciela informatyki. Chętnych z innych klas proszę o kontakt przez librus.

I etap (Eliminacje) będzie trwał od 25 listopada 2019 godz. 9:00 do 29 listopada 2019 roku godz. 21:00. W trakcie tego etapu, za pośrednictwem aplikacji PixBlocks, uczestnikom zostanie udostępnione 20 zadań, które będą mogli rozwiązywać online.

p. Marzena Wardawy