Archi Przygody – Skala i proporcje -zajęcia nr 3 – 2019-09-30

Tym razem celem zajęć było uświadomienie związku budowy anatomicznej człowieka z elementami otoczenia. Na podstawie rysunku „człowieka witruwiańskiego” Leonarda da Vinci uczniowie dowiedzieli się, jakie są zasady proporcji oraz w jaki sposób można ten model odnieść do pojęcia skali. Następnie wszyscy zostali zmierzeni. Na przypiętym do ściany arkuszu papieru został zaznaczony wzrost każdego uczestnika. Każdy narysował na kartce kwadrat o boku równym danemu wzrostowi,  w skali 1:10.  Uczniowie wrysowali swoje  sylwetki w kwadratach na przygotowanych kartkach.
A potem ciężko pracowały ręce. Uczniowie stworzyli z plasteliny i patyczków model człowieka w nawiązaniu do wielkości sylwetki wrysowanej wcześniej na kartce A4, w skali 1:10.
Galeria postaci prezentuje się wspaniale! Okazuje się, że skala nie musi być straszna!
p. Renata Spałek