Ciekawe materiały zbierane przez Akademię NASK

Młodzi ludzie znacznie bardziej przeżywają porażki, zetknięcie z agresją w życiu realnym, a zwłaszcza w świecie wirtualnym – z cyberprzemocą.
Warto zapoznać się z infografiką – jest utworzona na podstawie badań.

Po kliknięciu w grafikę można otworzyć jej większą kopię.

Pobrana ze strony https://akademia.nask.pl

Dwa słowa o Akademii NASK: W Akademii NASK odpowiadamy na współczesne wyzwania Internetu. Zajmujemy się działalnością szkoleniową, edukacyjną oraz popularyzatorską. Kształcimy najmłodszych użytkowników sieci w ramach działań pro publico bono. Organizujemy również szkolenia i kursy dla profesjonalistów, aby stale podnosić ich kwalifikacje. Przekazujemy specjalistyczną wiedzę tak, aby Internet stawał się miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla wszystkich. Nasze projekty realizujemy korzystając ze zgromadzonego w organizacji doświadczenia. Funkcjonujemy w ramach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej instytutu badawczego, w naszych działaniach stale współpracujemy z ekspertami i środowiskiem naukowym. Nasi eksperci przygotowują akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, programy dla nauczycieli i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Nasi specjaliści kształcą również fachowców z dziedziny IT podczas warsztatów i szkoleń eksperckich. W obu przypadkach dbamy o to, aby przekazywana przez nas wiedza była na najwyższym poziomie.

p. Marzena Lesińska-Wardawy