Dzień Dziecka – w Klockowni

DZIEŃ DZIECKA W KLOCKOWNI – 4.06.2018

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 0 i 1 mieli możliwość skorzystania z zabaw organizowanych na terenie edukacyjnego placu zabaw „Klockowni”- w miejscu, gdzie na 300 metrach kwadratowych zgromadzonych jest ponad 100.000 sztuk różnych rodzajów klocków, w kilku wydzielonych strefach. Na dzieci czekały przygotowane tam atrakcje. Poruszanie po sali odbywało się zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na mapie. Aby dojść do skarbu trzeba było dostać się do każdej z czterech krain i wykonać zadanie. W „Wiosce Klockowian” dzieci w grupach budowały wioskę wg własnych pomysłów, w „Niebieskie dżungli” należało ułożyć drzewa zgodnie ze przedstawionym schematem, w krainie „Hocki-Zwierzoklocki” powstawały zwierzęta z różnych rodzajów klocków, w „Strefie wulkanicznej” cała grupa musiała w określonym czasie utworzyć platformę chroniącą przed poparzeniem lawą itp. W nagrodę wszyscy otrzymali medale oraz pamiątkowe mapy Klockowej wyprawy.
Skocz w klocki

p. Katarzyna Pogocka