Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Ustanowiony w 2007 roku uchwałą Sejmu RP Dzień Pamięci przypada w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.
  Jak co roku, nasza szkoła uczciła pamięć pomordowanych. Przygotowano słuchowisko słowno – muzyczne ,,Katyń – ocalić od zapomnienia” , na holu szkoły udostępniono informacje na temat Katynia. Delegacje klas 5-8 wysłuchały w bibliotece informacji o zbrodni katyńskiej, oraz o Dębach Pamięci i związanych z nimi postaciami Leona Druszcza oraz Jana Pachecka, dla których dęby posadziliśmy przed laty przed naszą szkołą. Młodzież wraz z nauczycielami -bibliotekarzami odpowiedzialnymi za obchody rocznicy, złożyła kwiaty i zapaliła znicze obok Dębów Pamięci. Na koniec obchodów uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o zbrodni katyńskiej.
p. Małgorzata Ostrzyniewska