Film dla dzieci lubiących podróże -świetlicowy pomysł na…

Jeśli lubicie podróże, proponuję najnowszą część filmu zrealizowanego przez Instytut POLONIKA, który ma popularyzować wśród młodych widzów polskie dziedzictwo kulturowe znajdujące się poza granicami kraju.

Tym razem Polo i Nika wyruszają w kolejną wyprawę. W 5. odcinku serii magiczny kufer przenosi rodzeństwo do Stanów Zjednoczonych, gdzie próbują odnaleźć zagubione zdjęcie babci z młodości. Polo i Nika wraz z Podróżnikiem odwiedzają też Polę Negri na planie filmowym, zwiedzają Muzeum Polskie w Chicago i spotykają się z duchem kompozytora Ignacego Paderewskiego.

https://polonika.pl/programy/programy-strategiczne/popularyzacja/multimedia/filmy/-polo-i-nika-amerykanski-sen

A może Wy krótko opiszecie swoją podróż i narysujecie miejsca, które zwiedziliście z Rodzicami?

p. Maria Sikora