IV Konkurs Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha

Udział uczniów w XI Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha 2019, który odbył się w Parku Wiecha.

Projekt Fundacji „Szkoła Rocka” na terenie naszej dzielnicy realizuje skrzypek, multiinstrumentalista pan Arkadiusz Krupa, realizujący również własny projekt muzyczny pod nazwą „Aro Gantzki”. W zeszłym roku projekt zdobył I nagrodę w konkursie na najlepszą piosenkę oraz nagrodę ZAiKS-u. W ramach projektu „Szkoła Rocka” pan Arkadiusz Krupa uczy młodzież gry w zespołach. Zajęcia „Szkoły Rocka” odbywają się w naszej szkole a w projekcie biorą udział nasi uczniowie. 26. maja w Parku Wiecha na Targówku odbył się IV Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha 2019, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły – Zuzanna Dziurawiec kl. 3e, Jakub Woźniak kl. 3f, Eryk Zduńczyk kl. 8e. Obserwatorami turnieju był również pan Łukasz B. z córką Laurą B., uczennicą kl. 2a naszej szkoły.

Konkursowa piosenka autorska „Kto zaiwanił mi rotundę, czyli jak chciałem pójść z nią do kina” w wykonaniu orkiestrowym „Aro Gantzki” – Arkadiusza Krupy i muzyków ze Szkoły Rocka, (w tym naszych 3 uczniów) zdobyła nagrodę Biura Turnieju za prezentację najbliższą twórczości Stefana Wiecheckiego Wiecha – Złote Grabie Rekultywacji Folkloru Warszawskiego.

Laureatem prestiżowej statuetki „Laur Wiecha” został pan Jan Kobuszewski, któremu statuetka została przyznana za życiowe poczucie humoru i audiobook z felietonami Stefana Wiecheckiego Wiecha „Dmuchnij pan w balonik”, którą to nagrodę odebrał wnuk Laureata.

p. Barbara Bolesta