JESZCZE TROCHĘ O HISTORII POWSTANIA DOKUMENTU KONSTYTUCJI 3 MAJA ….

Może nie zrozumiemy dzisiaj wagi i wartości uchwalenia dokumentu KONSTYTUCJI, ale możemy rozbudzić w sobie postawę Detektywa, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie, kto, z kim i dlaczego, w jakich okolicznościach miał udział i wpływ na powstanie tego DOKUMENTU…
Zobaczcie krótką ANIMACJĘ tego wydarzenia, zainteresujcie się faktem pojawienia się różnych osób w czasie powstawania dokumentu….
Osoby pojawiają się, ale czy brały bezpośredni udział w wydarzeniach?
Rozbudź w sobie Detektywa ……
W Zamku Królewskim, w atmosferze wydarzeń …
Zachęcam, po tej krótkiej prezentacji, do stworzenia własnej DOMOWEJ KONSTYTUCJI. Opraw w piękną biało-czerwoną szatę kartkę i wypisz PRAWA i OBOWIĄZKI domowników. Umieść wykonaną kartę w widocznym miejscu w domu i zobacz, czy łatwo jest przestrzegać ustalonych PRAW.
POWODZENIA!
P. Bożenka Gaweł