Kinder+Sport Alternatywna lekcja WF

19 września klasa VIIIa uczestniczyła w Kinder+Sport Alternatywnej lekcji WF, którą zorganizowała Fundacja Moniki Pyrek. Jest to projekt skierowany do uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych klas 6-8, który aktywizuje uczestników do wspólnego doświadczenia sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny (ukazującego profesjonalny wymiar rywalizacji sportowej). Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, smartfonami, grami komputerowymi ) zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum. Lekcja trwała 90 minut i była poprzedzona spotkaniem z mistrzem sportu – Moniką Pyrek, byłą lekkoatletką startującą w skoku o tyczce, medalistką mistrzostw Świata i Europy oraz wielokrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich.

p. Robert Szumowski

Minigaleria zdjęć z lekcji
Za zdjęcia dziękujemy nauczycielom wych. fizycznego