Klasa 1c o bezpieczeństwie w sieci dużo wie…

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W tym roku wyznaczono go na 5 lutego, a ponieważ tego dnia mieliśmy jeszcze ferie, postanowiliśmy poznać zasady bezpiecznego korzystania z Internetu właśnie dzisiaj.

Podczas lekcji zajęć komputerowych zorganizowaliśmy „burzę mózgów”, by wyjaśnić, co to jest Internet-mieliśmy sporo pomysłów…

Następnie obejrzeliśmy kilka kreskówek pt. „Owce w sieci”, które rozbawiły nas tytułami „Bez kożuszka”, „Białe owce” „Nie tańcz z wilkami” czy „Bekanie”. Filmiki edukacyjne miały zabawną, ale niezwykle pouczającą treść. Dzięki nim udało nam się samodzielnie odgadnąć zasady bezpieczeństwa w sieci. Kolejne działania przenieśliśmy do naszej klasy. Tu powstały pomysłowe ilustracje i wspólny plakat, który każdy z nas podpisał i zobowiązał się do przestrzegania zasad.

Oczywiście było też coś dla ciała (dzięki mamie Zosi) czyli… pyszne pączki, by zachować tradycję „Tłustego Czwartku”.

galeria

p. Zofia Oryga