2017-12-04 Klasa IV w Teatrze Wielkim, ale nie na spektaklu…

Niezapomniane chwile spędziła klasa IVa dnia 4 grudnia na zwiedzaniu Teatru Wielkiego i Opery Narodowej. Teatr Wielki pierwotnie zaprojektowany przez Antonia Corazziego, bardzo zniszczony podczas wojny, został przebudowany i zmodernizowany według projektu Bohdana Pniewskiego. Scena Opery Narodowej jest największą na świecie. Wszystko było bardzo ciekawe i monumentalne, nawet przejażdżka windą towarową.  Podczas zwiedzania odwiedziliśmy następujące miejsca: Foyer, kulisy sceny, Scenę, magazyny scenografii, Malarnię, Salę Montażową, Stolarnię, Ślusarnię, Pracownię Artystyczną Modelarstwa i Rzeźby, korytarze Polskiego Baletu Narodowego, Magazyn Kostiumów, Pracownię Obuwniczą, Pracownię Krawiecką Męską oraz widownię Sali Moniuszki.

p. Dorota Fajdek