Klub Poszukiwaczy 3A

Nasza kolejna wyprawa w poszukiwaniu ciekawych miejsc i wiedzy dobyła się do Osady Młynarza w Konstancinie. Miejsce bardzo stare, choć dziś nie ma już młyna, w którym powstawała mąka. Zachowano jednak wiele przedmiotów z tamtego okresu.

Zastanawialiśmy się, co będziemy tu robić?

Okazało się, że mamy do wykonania kilka zadań. Musieliśmy rozpoznać zboża, z których powstaje mąka, olej i płatki. Posialiśmy również nasionka wybranych zbóż. Mamy nadzieję, że wyrosną.

Kolejnym zadaniem było upieczenie chlebków. Krok po kroku dodawaliśmy produkty, aby powstało ciasto. Później każdy uformował swój bochenek i prawie gotowe. Oczywiście trzeba było jeszcze je upiec w specjalnym piecu.

Przed nami zostało jeszcze jedno zadanie. Musieliśmy nakarmić kury, których pilnował piękny kogut. Dostaliśmy nasionka i poszliśmy do kurnika.

Kiedy wszystko wykonaliśmy na 6, przyszedł czas na zabawę. Biegaliśmy, skakaliśmy, wspinaliśmy się – jednym słowem byliśmy w swoim żywiole!

Czas spędzony w osadzie był bardzo aktywny. Wzięliśmy swoje chlebki i posiane nasionka i wróciliśmy do szkoły. Może odwiedzimy jeszcze to miejsce, bo było bardzo fajnie.

Następnym razem zrobimy makaron i zjemy spaghetti!

Klub Poszukiwaczy

(uczniowie 3A i wychowawcy)