Kolędowanie ze Świętym Janem Pawłem II

20 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie z okazji świąt Bożego Narodzenia – „Kolędowanie ze Świętym Janem Pawłem II” z okazji 40-rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wspaniałe recytacje w wykonaniu uczniów klasy III B, tradycyjne kolędy przepięknie wyśpiewane przez chór „Polihymnia” i solistów z towarzyszeniem saksofonisty z klasy IV B,  prześliczny taniec Laury, Zuzi oraz dziewcząt z klasy V A, jak zawsze piękna dekoracja w wykonaniu p. Bożeny Imasz – wpłynęły na wyjątkowość tego wydarzenia. Autorem scenariusza był p. Maksymilian Sznabel. Z treści w nim zawartych dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tym, jak nasz Rodak przeżywał Święta Bożego Narodzenia, wieczerzę Wigilijną, kolędowanie z góralami, nieznany Włochom  zwyczaj ubierania choinki, który pozostał do dzisiaj, a także o Jego miłości do Ojczyzny. Niepowtarzalnym momentem tego spotkania były życzenia i śpiew kolędy ,,Oj maluśki, maluśki” w wykonaniu samego Świętego.

p. Irena Sznabel