Konkurs informatyczny LOGIA – zapraszamy

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego do udziału w przedmiotowym konkursie informatycznym Logia. Nasz konkurs polega na rozwiązywaniu zadań algorytmicznych z zakresu grafiki oraz przetwarzania napisów i list w języku programowania Python. Dodatkowo w I etapie należy rozwiązać test dotyczący treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej.

Dokładne informacje, w tym regulamin zatwierdzony przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, znajdują na naszej stronie internetowej pod adresem logia.oeiizk.waw.pl

Uczniowie i nauczyciele potrzebują wsparcia w przygotowaniu do konkursu?

Zapraszamy uczniów na  szkolenia on-line w zakresie algorytmiki i programowania w Pythonie. Można zacząć od samouczka dla początkujących – Pierwsze kroki w Pythonie (otwarty do 31 maja). Kolejnym krokiem może być szkolenie prowadzone przez naszych nauczycieli Grafika żółwia w Pythonie (rozpoczęcie 30 września). Co tydzień ukaże się partia materiałów do przerobienia oraz zadania do rozwiązania. Wymagamy systematyczności, dotrzymywania określonych terminów.

Wreszcie samouczki dla zaawansowanych – Obliczenia i algorytmy oraz W głąb algorytmiki (otwarte do 24 lutego). Tutaj uczeń pracuje w swoim tempie. Ma do dyspozycji materiały i aktywności sprawdzane automatycznie. Wspina się po drabinie zaliczając kolejne stopnie wiedzy.

We wszystkich szkoleniach mogą również brać udział nauczyciele jako obserwatorzy.

Przygotowaliśmy również Bank zadań. Zapraszamy do wysyłania na sprawdzarkę rozwiązań zadań w języku Python z poprzednich konkursów Logia.

https://konkursy.oeiizk.edu.pl