Koronawirus – środki ostrożności i komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo,
w związku z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa SARS-CoV-2, przekazuję Państwu zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie prawidłowego sposobu postępowania.
Aktualnie, nie zaleca się podróżowania do Chin, Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (aktualna lista dostępna jest na stronach: www.who.int, www.ecdc.europa.eu, www.gis.gov.pl).
Dla osób powracających z wymienionych krajów dotkniętych epidemią, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie zaleca:
– jeśli byłeś w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni, w przypadku zaobserwowania u siebie lub członków rodziny objawów gorączki, kaszlu, duszności czy problemów z oddychaniem, bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do Izby Przyjęć Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Dyrektor SP373
Katarzyna Spychała

Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH. Aktualizacja, 25.02.2020 r.

Z poważaniem,

Aleksandra Piekarniak
Podinspektor
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Dzielnica Praga-Południe
Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy