2018-03-01 Lekcja w Centrum Nauki Kopernik

Dnia 1 marca 2018 wraz z kołem biologicznym udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Braliśmy udział w bardzo interesującej lekcji laboratoryjnej pt. „Pokaż, kotku, co masz w środku”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak to możliwe, że płuca, serce czy wątroba stają się przezroczyste oraz w jakim celu przeprowadza się taki proces. Mogliśmy obejrzeć niektóre organy myszy przed oraz po zmodyfikowaniu. Wykonywaliśmy samodzielnie kilka doświadczeń. W niektórych niezbędny był laser. Obserwowaliśmy również pod mikroskopem nicienie-pierwsze organizmy modyfikowane genetycznie. W ciągu lekcji dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy z prezentacji, jak również z tego, co opowiadały nam panie, które w interesujący sposób ją przeprowadziły.
Podsumowując wycieczka bardzo nam się podobała i liczymy na więcej takich wyjść.

Valentyna Cherednichenko

Zdjęcia przygotowała p. Agnieszka Jasińska