Majowe święta

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski – w pierwszych dniach obchodzone są ważne Święta: Święto Pracy,  Dzień Flagi Rzeczpospolitej oraz  Święto Narodowe Trzeciego Maja.  Uczniowie  klasy 3A przygotowali z tej okazji  tablicę upamiętniającą te wydarzenia.

1 maja – Święto Pracy- Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących.
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i
symbolach narodowych.

Święto Narodowe Trzeciego Maja–  Konstytucja 3 Maja była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie, drugą na świecie po amerykańskiej.

Uczniowie klasy 3A i Wychowawcy