Historia szkoły

Od dnia 1 września 2017 roku w budynku przy ul. Angorskiej 2 mieści się Szkoła Podstawowa nr 373 im. I. J. Paderewskiego. Powstała w efekcie reformy oświaty wygaszającej gimnazja i tworzącej ośmioletnie szkoły podstawowe. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla dwóch roczników klas gimnazjalnych oraz dla klasy pierwszej, czwartej i pięciu oddziałów siódmoklasistów odbyło się dnia 4 września, tj. w poniedziałek.

Dnia 1 września 2017 r., nim uczniowie klas gimnazjalnych i nowo utworzonych oddziałów szkoły podstawowej przyszli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w murach nowej Szkoły Podstawowej nr 373, grono pedagogiczne powitało nową Panią Dyrektor Katarzynę Spychałę i nową Wicedyrektor – Panią Marię Pryczek. Obie panie to doświadczone pedagożki wygasłego obecnie Gimnazjum nr 18, cieszące się sympatią nauczycieli i uczniów.

Kilka zdjęć zamieszczonych zostało w galerii.

Wcześniejsze informacje o placówce: http://www.gim18.srv.pl/index.php/o-szkole

p. Marzena Lesińska-Wardawy