Od kodowania do… podlewania w 1c – 2019-03-05

Zajęcia kodowania nie stanowią dla nas wielkiego wyzwania. Bardzo je lubimy i stale doskonalimy swoje umiejętności. Często do tego celu wykorzystujemy specjalną matę.

Odszukiwaliśmy już litery, które uczyliśmy się potem pisać, rozkodowywaliśmy wyrazy, a dzisiaj przyszedł czas na samodzielne pisanie kodów, które miały doprowadzić nas do tajemniczych pomarańczowych kwadratów. Po ich odkryciu udało nam się samodzielnie sformułować temat zajęć, czyli Warunki życia roślin. Omówiliśmy je wnikliwie, a następnie przystąpiliśmy do prac praktycznych i jak przystało na świadomych ogrodników, założyliśmy klasową hodowlę roślin cebulowych. Udział w zajęciach oceniliśmy przy pomocy wesołych żarówek. Pamiętaliśmy również o starannym posprzątaniu sali.

Słówko od pani wychowawczyni: JESTEM Z WAS DUMNA, SMYKI!!!

Oto minigaleria

p. Zofia Oryga