P jak Polska, Pan Paderewski i Pierwszoklasiści – Patrioci – 1c.

Rozważania o Polsce w związku z Jej rocznicą klasa 1c rozpoczęła od poznania sylwetki patrona szkoły. Dzieci śledziły trudne losy Ignacego Jana Paderewskiego w oparciu o czytaną fragmentami książkę W. Piaseckiej „Ignaś – opowiadania patriotyczne”.

W kolejnych dniach poznawały symbole narodowe, nauczyły się 4 zwrotek hymnu, poznały legendę o powstaniu naszego Państwa oraz starannie i cierpliwie wykonały prace plastyczne, które ozdobiły jedną z tablic tematycznych na korytarzu szkolnym przed Świętem Szkoły.

Podsumowaniem naszych zajęć była wycieczka 9.11.2018 do Domu Spotkań z Historią na warsztaty historyczno- przyrodnicze pt. „Jak mieszkano w międzywojennej Warszawie?”. Uczniowie zapoznali się z architekturą dawnej Warszawy, porównywali wygląd uliczek naszego miasta oraz dowiedzieli się, czym zajmowali się wówczas warszawiacy. Każde dziecko wykonało projekt własnej kamieniczki, by wspólnie zaprojektować makietę miasta. Wycieczkę zakończyliśmy, jak przystało na prawdziwych małych patriotów, pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego- był to przecież ostatni dzień szkoły przed setnymi urodzinami naszej Ojczyzny.

Minigaleria

p. Zofia Oryga