Pasowanie na Ucznia Świetlicy Szkolnej

26 października miało miejsce Pasowanie na Ucznia Świetlicy klas pierwszych.

Przed południem uczniowie klasy 1C wzięli udział w zabawach ruchowych przy piosence „Marzenia” i zabawach plastycznych przygotowanych przez panią Bożenę. Dzieci wspólnie recytowały przygotowany wiersz, uzupełniały kolorowankę. Kolejną zabawą było nadmuchanie balonika. Wszyscy wyszli z niej zwycięsko. Całość zakończyła wspólna zabawa balonami.

Po południu na pozostałe klasy pierwsze (1A, 1B i 1D) również czekała niespodzianka. Nauczyciele pani Zosia i pani Iza przygotowały specjalne zadania z zachowaniem ustalonych zasad np. odpowiedzieć na „bardzo” trudne pytania, ułożyć puzzle z postacią Plastusia, itp.

Dzieci świetnie bawiły się rozwiązując zagadki. Uczniowie utrwalili zasady obowiązujące w naszej świetlicy. Na zakończenie każde dziecko podpisało wesoły regulamin świetlicy.

Uroczystość zakończyło wręczenie każdemu dziecku pamiątkowej książki pt.: „ Doświadczenia małego odkrywcy.” Ten dzień na pewno zaliczy się do tych niezapomnianych, pełnych emocji i miłych wrażeń.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

Marzena Mikos

Kierownik świetlicy