Patriotyczny listopad…

W listopadzie obchodziliśmy uroczystości związane ze odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz postacią naszego patrona – Ignacego Jana Paderewskiego.

Rozegraliśmy grę miejską Paderewski w Warszawie. Uczniowie klas 4, 5, 6 poznawali i odwiedzali miejsca związane z naszym Patronem w Warszawie – m.in. pomnik I. J. Paderewskiego w Parku Ujazdowskim, Muzeum Fryderyka Chopina, czyli dawny Instytut Muzyczny, hotel Bristol czy Bazylikę Archikatedralną św. Jana na Starym Mieście.

Uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w koncercie poświęconym twórczości Paderewskiego w Filharmonii Narodowej.

9 listopada odbyła się w szkole uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie poszczególnych klas w tym dniu pracowali nad zagadnieniami związanymi z życiem, twórczością i działalnością Patrona naszej szkoły.

p. Dorota Oleasz