Podsumowanie akcji Lato w Mieście 2020 w SP373

Akcja „Lato w Mieście 2018” w Szkole Podstawowej 373 w Warszawie przy ul. Angorskiej trwało w dniach 20.07-31.07.2020 w godzinach 7.00 – 17.00. Kart zgłoszeniowych wpłynęło 145, uczniów z orzeczeniem uczęszczało 6. Posiłki wydawane były w godzinach 11.30 – 14.00.Zostały przeprowadzone zajęcia z nauczycielami takie jak: integracyjne, profilaktyczne, sportowe, plastyczne, ruchowe, konstrukcyjne, muzyczno-relaksacyjne, czytelnicze. Dzieci miały możliwość aktywnie uczestniczyć również w zajęciach poza szkołą: zajęcia w ramach projektu „Czysta woda” na Plaży „Saska Kępa” oraz zajęcia przyrodnicze. Ponadto na terenie szkoły zorganizowano warsztaty prowadzone przez firmy zewnętrzne. Dzieci uczestniczyły w zajęciach: wokalno-muzycznych, tanecznych, kreatywnych, zręcznościowych, historycznych, manualnych, gimnastycznych oraz przeprowadzały eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje z żywymi gadami, „las w słoiku, a także zajęcia sportowe i joga. Dzieci wzięły udział w konkursie piosenki dziecięcej oraz konkursie plastycznym organizowanym przez OPP 4. Obyły też zajęcia pierwszej pomocy przeprowadzone przez Fundację „Technika Rozwoju”. Uczniowie uczestniczyli także w seansach filmowych w organizowanych na terenie szkoły. Obejrzeli też teatrzyk pt. „Piraci” w wykonaniu Agencji Artystycznej Galana. Zapewnioną miały aktywność ruchową zarówno na powietrzu, jak i w sali gimnastycznej mając również do dyspozycji stoły do tenisa. Odbyło się także spotkanie z policjantami na temat: „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.” Na zakończenie na wszystkich uczestników akcji ” Lato w Mieście 2020″ czekała niespodzianka w postaci waty cukrowej.

Wszystkim dzieciom i nauczycielom oraz całej obsłudze dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę udanego roku szkolnego 2019/2020 oraz samych sukcesów.

Przejdź do galerii

p. Dorota Ościłowicz