Podsumowanie pracy Wolontariatu w roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 164 Wolontariuszy naszej szkoły uczestniczyło w 43 akcjach – co daje nam średnio 4 akcje na miesiąc. Najwięcej zadań wykonaliśmy dla Hospicjum Domowego Księży Marianów. Uczestniczyliśmy w szkoleniu ABC chorym, pomagaliśmy podczas organizacji Zaduszek Hospicyjnych w kościele Matki Bożej z Lourdes oraz w Pikniku Praskim. Zorganizowaliśmy zbiórkę środków czystości i ozdoby choinkowe, fanty na koło fortuny, a także artykuły spożywcze na wyjazd osieroconych dzieci przez podopiecznych hospicjum. Zorganizowaliśmy dwa świąteczne kiermasze /XI i XII/, z których dochód przekazaliśmy na potrzeby hospicjum – 2876,87zł. Wspomogliśmy zbiórkami:

• Dom Niewidomego Dziecka – artykuły papiernicze i środki czystości /ok 30 kg/
  • OPS przy ul. Paca 42 – zbiórka artykułów papierniczych i biurowych /ok 30 kg/
  • Kresowiaków – zbiórka środków czystości i artykułów spożywczych symboli narodowych i książek /ok 50 kg/
  • „Świąteczną paczkę” – 16 bardzo dużych paczek i 19 mniejszych.
  • DPS w Konstancinie Jeziornie w akcji „Mobilna szafa”, „Podziel się ubraniem – otul innych swoim ciepłem”
  • Uczniów naszej szkoły w akcji „Mobilna szafa”, „Podziel się ubraniem – otul innych swoim ciepłem”
  • Schronisko dla psów i kotów w Zielonce w ramach akcji “Pomóż, przytul, pokochaj” – dwie zbiórki kocy i żywności oraz akcesorii dla zwierząt.

Zorganizowaliśmy 2 razy zbiórkę nakrętek – w sumie ponad 500 kg – dochód z nakrętek przekazano na pomoc chorym: Lenie i Patrykowi.

Pomagaliśmy w rozdawaniu programów i upominków podczas Koncertów z okazji V Międzynarodowego Festiwalu I. J. Paderewskiego – STOLICA WOLNOŚCI oraz w sprzątaniu sali po koncercie na cześć Powstańców Warszawskich.

Podjęliśmy współpracę z 4 przedszkolami, gdzie nasi Wolontariusze czytali dzieciom i prowadzili zabawy w różnych grupach wiekowych.

Pisaliśmy kartki od św. Mikołaja – współpraca z Fundacją św. Mikołaja.

Pomagaliśmy też w organizacji i przebiegu różnego rodzaju biegów i innych akcji sportowych:

• Bieg Niepodległości – 100-lecie
  • Orlen Marathon Warsaw
  • Bieg dookoła ZOO
  • 29 Bieg Konstytucji 3 Maja
  • Bieg o Puchar Proboszcza M.B. Zwycięskiej w Rembertowie
  • Triathlon
  • W planach – Półmaraton Praski

Ponadto Wolontariusze pomagali w akcjach szkolnych takich jak:

• Bal karnawałowy dla uczniów klas 0-IV
  • Wigilie dla klas I-ych
  • Festyny szkolne itp.

6 wolontariuszy naszej szkoły zostało nagrodzonych w Konkursie „Wyróżniony wolontariusz”.

p. Anna Wysocka