Podsumowanie pracy Wolontariatu w roku szkolnym 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 75 Wolontariuszy naszej szkoły uczestniczyło w 12 akcjach. Niestety pandemia przeszkodziła nam w podjęciu wielu zaplanowanych działań. Nie mniej jednak nowa sytuacja spowodowała też nowe wyzwania, którym staraliśmy się sprostać.

W tym roku szkolnym, jak co roku, współpracowaliśmy z Hospicjum Domowym Księży Marianów. Uczestniczyliśmy w szkoleniu ABC chorym oraz pomagaliśmy podczas organizacji Zaduszek Hospicyjnych w kościele Matki Bożej z Lourdes oraz w Pikniku Praskim. Zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny /XII 2019/, z którego dochód 3222,64 zł. przekazaliśmy na potrzeby hospicjum.

Wspomogliśmy zbiórkami:

  • Kresowiaków – zbiórka środków czystości i artykułów spożywczych symboli narodowych i książek /ok 40 kg/
  • „Świąteczną paczkę” – 15 bardzo dużych paczek.
  • DPS w Konstancinie Jeziornie w akcji „Mobilna szafa”, „Podziel się ubraniem – otul innych swoim ciepłem”
  • Uczniów naszej szkoły w akcji „Mobilna szafa”, „Podziel się ubraniem – otul innych swoim ciepłem”
  • Schronisko dla psów i kotów w Zielonce w ramach akcji “Pomóż, przytul, pokochaj” – dwie zbiórki kocy i żywności oraz akcesoriów dla zwierząt.

Zorganizowaliśmy 2 razy zbiórkę nakrętek – w sumie ponad 250 kg – dochód z nakrętek przekazano na pomoc chorym: Czarkowi i Stasiowi.

Podjęliśmy współpracę z 4 przedszkolami, gdzie nasi Wolontariusze czytali dzieciom i prowadzili zabawy w różnych grupach wiekowych.

Pomagaliśmy też w organizacji i przebiegu Biegu Niepodległości

Zebraliśmy i przekazaliśmy 677,5 zł na Górę Grosza.

Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na środki higieniczne dla Dziecięcego Szpitala im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. Społeczność szkolna wpłaciła 620 zł. + 270 zł. z innych źródeł, za które zakupiono i przekazano: 200 par rękawiczek, 30 sztuk maseczek chirurgicznych, 10 sztuk maseczek FFP1 oraz 11 litrów środków dezynfekcyjnych. Ponadto przekazano mydełka własnoręcznie wykonane przez jedną rodzinę z naszej szkoły.

Wspomogliśmy finansowo Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie, na którego konto przelano 700 zł. Środki również wpłaciła społeczność szkolna.