Prelekcja w ramach projektu „Varsavianistyczna szkoła”

W ramach realizacji programu „Varsavianistyczna szkoła”  21 marca 2018 r. – w pierwszy dzień wiosny, 13 uczniów naszej szkoły /kl. VII b i III a gim./ wzięło udział w prelekcji pt  „O kościołach, które w XVIII wieku znajdowały się poza granicami Warszawy”. Prelekcja odbyła się w Restauracji Honoratka przy ul. Miodowej 14 o godz. 18.00. Uczniowie zdobyli szczegółowe informacje i poznali historię piętnastu kościołów obecnie funkcjonujących w Warszawie, a w XVIII wieku będących poza jej terenem. Dowiedzieli się m.in., że najstarszy kościół w Warszawie jest pod wezwaniem św. Katarzyny na Służewcu, jedyny drewniany z 15 omawianych to kościół św. Michała Archanioła na Białołęce, a największy to Kościół Rzymskokatolicki pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach.

Minigaleria

p. Dorota Ościłowicz