Rekrutacja i harmonogram zapisów – akcja ZIMA W MIEŚCIE 2021

Szanowni Rodzice,

prosimy o zapoznanie się z materiałami dot. zasad realizacji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021:

Zasady postępowania rekrutacyjnego do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 (szkoły ogólnodostępne): zasady_i_harmonogram_zapisów_do_szkoł_ogolnodostępnych2021(pdf)

Wykaz szkół  podstawowych realizujących Warszawską Akcję  „Zima w Mieście” 2021 w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy:

Feryjne Placówki Edukacyjne
okresie od 4 stycznia 2021 roku do 8 stycznia 2021 roku*

1. Szkoła Podstawowa nr 120, ul. Międzyborska 64/70
  2. Szkoła Podstawowa nr 168, ul. Zwycięzców 44
  3. Szkoła Podstawowa nr 215, ul. Kwatery Głównej 13
  4. Szkoła Podstawowa nr 312, ul. W. Umińskiego 12

w okresie od 11 stycznia 2021 roku do 15 stycznia 2021 roku

1. Szkoła Podstawowa nr 143, Al. Stanów Zjednoczonych 27
  2. Szkoła Podstawowa nr 163, ul. Osiecka 28/32
  3. Szkoła Podstawowa  nr 374, ul. Boremlowska 6/12
  4. Szkoła Podstawowa nr 375, ul. gen. R. Abrahama 10

*z wyłączeniem 6 stycznia 2021 roku – dnia ustawowo  wolnego od pracy.

– oraz fragment wytycznych od MEN, MZ i GIS:

I. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas pobytu na półkolonii

Uczestnicy półkolonii

1. Wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
  2. Zapoznali się z wytycznymi i regulaminem dotyczącym warunków udziału
    i stosowania zasad obowiązujących podczas półkolonii na terenie szkoły.

Rodzice/prawni opiekunowie uczestników półkolonii

1. Zapoznali się z wytycznymi oraz zaakceptowali regulamin dotyczący warunków udziału i stosowania zasad obowiązujących podczas półkolonii na terenie szkoły.
  2. Udostępniają organizatorowi i kierownikowi półkolonii numer telefonu lub inny kontakt umożliwiający szybką komunikację.
  3. Zobowiązują się do niezwłocznego – do 2 godzin – odbioru dziecka z półkolonii,
    jeśli u ich dziecka wystąpią niepokojące objawy choroby (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności).
  4. Odprowadzając oraz odbierając dziecko ze szkoły, powinni być zdrowi,
    bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
  5. Odprowadzając dzieci, mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły.
    W przestrzeni wspólnej powinny obowiązywać następujące zasady:
  • a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
  • b) dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
  • c) dystans od innych osób w szkole min. 1,5 m,
  • d) przestrzeganie aktualnych przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk).
  1. Mają obowiązek poinformować organizatora o tym, że dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, na etapie zgłaszania udziału w półkolonii w karcie kwalifikacyjnej uczestnika półkolonii. Rodzic decyduje o udziale w półkolonii dziecka przewlekle chorego. Zaleca się skonsultowanie tej decyzji z lekarzem prowadzącym.
  2. Mają obowiązek zaopatrzyć dziecko (uczestnika półkolonii) w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni publicznej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.