Rusza INSTALOGIK – konkurs matematyczno-informatyczny dla klas 4-8

Szanowni Rodzice,
drodzy uczniowie klas 4-8,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do drugiej edycji konkursu matematyczno-informatycznym InstaLogik. W tym roku zdecydowaliśmy o zniesieniu opłaty dla uczestników – rejestracja uczniów jest bezpłatna. Mamy nadzieję, że pozwoli to wziąć udział w konkursie jeszcze większej grupie ambitnych dzieci.

Miło nam również poinformować, że w tym roku Honorowym Patronem konkursu jest Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a do grona partnerów dołączyła Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Pierwszy etap konkursu rozpocznie się 1 października i potrwa do 28 października do g. 20:00. W tym roku ponownie przygotowaliśmy zestaw zadań o charakterze logiczno-matematycznym, które w ciekawy sposób, w formie historyjki, umożliwiają uczniom kontakt z zagadnieniami stojącymi u podstaw informatyki, nie odstraszają początkujących, równocześnie dając wyzwanie bardziej zaawansowanym uczniom.

By wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się (rodzic powinien być obecny przy rejestracji dziecka online).

Informujemy nauczyciela o założeniu konta – nauczyciel wtedy może „przypiąć” ucznia do konta szkoły.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie Państwo na stronie https://instalogik.pl.

p.s. W ubiegłym roku wielu uczniów wzięło udział w konkursie. Zachęcam i w tym roku podjąć wyzwanie!

p. Marzena Lesińska-Wardawy
na podstawie zaproszenie od organizatorów