Rusza projekt „Selfie z Klasą”

PROJEKT SELFIE Z KLASĄ –WARSZTATY FOTOGRAFII MOBILNEJ
Z DOMINIKĄ KOSZOWSKĄ FOTOGRAFEM ROKU 2018
w Mobile Photography  Awards

Szkoła Podstawowa 373 im. I.J.Paderewskiego  w Warszawie, ul. Angorska 2 zaprasza do udziału
w  cyklu 5 warsztatów fotografii mobilnej dla dzieci i młodzieży szkolnej (w wieku 10-16 lat).

Maksymalna ilość uczestników na każdym ze spotkań wynosi 15 osób.

Długość jednego spotkania – 5 godz.

Tematy warsztatów:

1. Fotografia kulinarna -25.05.2019r.
  2. Fotografia przyrodnicza – 08.06.2019r.
  3. Fotografia sportowa – 21.09.2019r.
  4. Fotografia uliczna – 05.10.2019r.
  5. Fotografia modelingowa – 19.10.2019r.

Ramowy program każdego spotkania:

1. Część teoretyczna
  2. omówienie zasad fotografii (ogólna budowa aparatu, obsługa aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym,
  3. technika robienia zdjęć (np. mocne punkty, głębia ostrości, użycie przesłony, czas naświetlania, wartość ISO etc.),
  4. omówienie części praktycznej.
  5. Część praktyczna
  6. realizacja tematu przewodniego spotkania.
  • Część teoretyczno-praktyczna
  1. omówienie edycji zdjęć w telefonach komórkowych z pomocą aplikacji mobilnych (np. Snapseed, VSCO, Photoshop Mix etc.),
  2. obróbka zdjęć,
  3. omówienie aspektów prawnych dotyczących praw autorskich, publikacji i ochrony wizerunku,
  4. wydruk zdjęć (każdy z uczestników otrzymuje 2 odbitki wybranego zdjęcia, wykonane na papierze fotograficznym, z użyciem profesjonalnej drukarki w formacie 20×30 cm).

Po zakończeniu każdego z warsztatów wybrane zdjęcia będą publikowane w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Po zakończeniu całego cyklu warsztatów przygotowana będzie wystawa zdjęć wykonanych przez uczestników.

Liczba uczestników każdego warsztatu – 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy drogą e-mailową sekretariat@sp373.srv.pl lub tel. 226175724 (poniedziałek-piątek w godzinach 8-16)

Projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego 2019.