2018-02-16 Spacer z kołem krajoznawczym

16 lutego 2018 roku korzystając z aury zimowej odbyliśmy spacer po naszej okolicy.

Rozpoczęliśmy od Parku Skaryszewskiego na wysokości ulicy Międzynarodowej. Tu dowiedzieliśmy się o historycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce na terenie Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych, wydarzeniach z 1944 roku, które upamiętnia odwiedzony przez Margaret Thatcher i Królową Elżbietę Pomnik Załogi Liberatora, figurce, która była miejsce przekazywania informacji w czasie II wojny światowej i wielu innych zdarzeniach. Odwiedziliśmy pomnik patrona naszej szkoły Ignacego J. Paderewskiego, Pomnik Ofiar spod World Trade Center, pomnik tancerki w Ogrodzie Różanym.

Z Parku udaliśmy się do Konkatedry Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku. Kościół dziś widoczny powstał w XX wieku w stylu modernistycznym o układzie bazylikowym. Jednak otaczający go teren był użytkowany już prawdopodobnie w średniowieczu, jako cmentarz. Dziś znajdują się ta nieliczne nagrobki z piaskowca. Uwagę przykuwa także najstarszy drewniany obiekt na Pradze – XIX-wieczna dzwonnica.

Ostatnim punktem wycieczki były Rogatki Grochowskie. Na dłużej zagościliśmy w Rogatce południowej, gdzie mieści się Pijalnia czekolady Wedla.

Minigaleria ze spaceru

p. Agnieszka Fornalska