Spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Karoliną Piekarską

W poniedziałek 9. grudnia 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z pisarką oraz dziennikarką prasową i telewizyjną – panią Małgorzatą Karoliną Piekarską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 6, 7 i 8. Organizatorką spotkania była p. B. Bolesta.

Pani M. K. Piekarska jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych tj. „Klasa pani Czajki”, „Lo-teria”, „Licencja na dorosłość”, „Dzika”, „Tropiciele”, „Czucie i wiara, czyli… warszawskie duchy”, „Kurs dziennikarstwa dla samouków”, dokumentalnej książki „Dziewiętnastoletni marynarz”, a także książki, która jest poświęcona zagładzie Zamojszczyzny „Syn dwóch matek”, którą napisała wspólnie ze swoim ojcem, Maciejem Piekarskim. Jako dziennikarka prasowa i telewizyjna ma bardzo duży dorobek twórczy (jest m. in.  autorką scenariuszy kilkudziesięciu filmów dokumentalnych dla TVP, spektakli teatralnych, a także wielu artykułów w czasopismach).

Akcję swoich powieści dla młodzieży, opowiadających o codziennych problemach młodych ludzi, ich przyjaźniach i rozwiązywaniu młodzieńczych problemów, autorka umieściła na Saskiej Kępie, gdzie mieszka i skąd wywodzą się jej przodkowie.

Pisarka szybko nawiązała dobry kontakt z młodzieżą. Opowiadała o początkach swojej twórczości, zaprezentowała treść napisanych przez siebie książek oraz motywy ich powstania, wykorzystując przy tym prezentację multimedialną. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pani Piekarskiej i pożegnali ją brawami.

Po spotkaniu pani Małgorzata Piekarska podpisywała zakupione przez młodzież książki.

p. Barbara Bolesta