Spotkanie autorskie

W poniedziałek 19 listopada 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z młodym twórcą literatury fantasy, Tomaszem Sobanią. Mimo młodego wieku (pisarz ma 20 lat) wydał już dwie książki – „Speculo” i „Nowy świt”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy III A, B, C, D, E, F gimnazjum oraz klasy VIII B szkoły podstawowej.

Autor szybko nawiązał dobry kontakt z młodzieżą. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o przebytej przez niego drodze do sukcesu, jakim było wydanie pierwszej książki oraz o swoich pasjach i planach na przyszłość. Zaprezentował treść napisanych przez siebie książek oraz motywy ich powstania.

Po spotkaniu pan Tomasz podpisywał zakupione przez uczniów książki oraz przekazał bibliotece szkolnej książkę „Nowy świt” z dedykacją.

p. Barbara Bolesta