Spotkanie w Instytucie Historii PAN

Z okazji 100-lecia powstania gabinetu Ignacego Jana Paderewskiego w dniu 16 stycznia o godz. 17-tej uczestniczyłyśmy w spotkaniu w Instytucie Historii PAN w Sali Lelewelowskiej na temat wkładu I.J. Paderewskiego do polskiej kultury artystycznej i politycznej. Połączone ono było z pokazem filmu Wiesława Dąbrowskiego pt. „I. J. Paderewski człowiek, czynu, sukcesu i sławy”. Potem odbyła się dyskusja panelowa, którą prowadził przewodniczący Komisji Biografistyki Towarzystwa Miłośników Historii – prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski. Prelegentami byli: dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie – dr Tadeusz Skoczek oraz p. Xymena Pilch – Nowakowska oraz inni zaproszeni do dyskusji prelegenci. Na zakończenie przygotowano skromny poczęstunek. W spotkaniu uczestniczyła p. dyr. Katarzyna Spychała oraz 2 uczennice z klasy IIID Wiktoria Gersz i Joanna Wrońska oraz sporządzająca notatkę Krystyna Mędrala.

minigaleria