Spotkanie z pisarzem – p. T. Sobanią – 2019-10-22

We wtorek 22 października 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z młodym pisarzem, biegaczem i podróżnikiem, panem Tomaszem Sobanią. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy VIIA, VII B, VIII A, B, C. Mimo młodego wieku (pisarz ma 21 lat) wydał już 3 książki – „Speculo”, „Nowy świt” oraz „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”.

Autor szybko nawiązał dobry kontakt z młodzieżą. Zaprezentował treść napisanych przez siebie książek oraz motywy ich powstania, opowiadał o przebytej drodze do sukcesu, jakim było wydanie pierwszej książki. Opowiedział o swoim udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie oraz o rejsie z Panamy do Gdyni na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży, o początkach realizowania swoich pasji, jakim jest bieganie – o charytatywnych biegach z Zakopanego do Gdyni, biegu do Santiago de Compostella oraz o planach na przyszłość. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści p. Tomka i na zakończenie pożegnali go gromkimi brawami.

Po spotkaniu pan Tomasz przekazał bibliotece szkolnej swoją najnowszą książkę „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka” wraz z dedykacją.

Minigaleria

p. Barbara Bolesta