„Warszawa i Wiech” – spotkanie varsavianistyczne

„Warszawa i Wiech” – spotkanie varsavianistyczne
w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 90 przy ul. Rozłuckiej 11a.

19 marca w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 90 odbyło się spotkanie varsavianistyczne „Warszawa i Wiech”, zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”. W spotkaniu tym uczestniczyły trzy uczennice z klasy III D pod opieką p. Barbary Bolesty.

Stefan Wiechecki „Wiech” swoje felietony pisał stylem gwarowym przedstawiając w satyrycznym świetle mieszkańców Warszawy. Jest uważany za uosobienie warszawskości. Prowadzący spotkanie p. Paweł Łoś, varsavianista, prawnik, historyk i pisarz bardzo ciekawie w prezentacji multimedialnej przedstawił sylwetkę Stefana Wiecheckiego „Wiecha” na tle przedwojennej i powojennej Warszawy oraz jego twórczość. Prezentację wzbogacił czytaniem fragmentów humorystycznych felietonów „Wiecha”.

p. Barbara Bolesta