Warsztaty międzykulturowe klas młodszych – grudzień 2019 – styczeń 2020

W trzecim tygodniu grudnia oraz pierwszym stycznia uczniowie klas I A, II A, II B oraz III A uczestniczyli w ciekawych warsztatach międzykulturowych nt. „Warszawskie bajki świata. Dzieci tworzą swoje miasto.”
W Centrum Wielokulturowym poznali historię kota, który bardzo mocno przeżył rozłąkę ze swoimi właścicielami uciekającymi przed niebezpieczną sytuacją w ich kraju. Początkowo smutna opowieść zakończyła się szczęśliwie. Uczniowie kolorowali historyjkę obrazkową do wysłuchanej bajki. Dzieci próbowały zrozumieć, co czują ludzie i zwierzęta, gdy zagraża im niebezpieczeństwo i zmuszeni są do opuszczenia swojego domu. Kolejnym etapem projektu Fundacji Poprostu Kultura są warsztaty tworzenia bajek.
Zdjęcia wykonała Anna Ignaciak