WisłoBadacze z klas drugich w akcji

W sezonie 2019/2020 uczniowie klas II naszej szkoły wezmą udział w serii trzech warsztatów, rozwijających interdyscyplinarne myślenie o Wiśle.  Z każdą grupą zostanie przeprowadzony cykl zajęć budujących świadomość ekologiczną dotyczącą własnego otoczenia, obejmujący  1,5- godzinne warsztaty tematyczne o różnych porach roku. Zajęcia realizuje Fundacja Rok Rzeki Wisły.

We wrześniu odbyły się warsztaty na szkucie, gdzie zorganizowane jest laboratorium. Uczniowie badali wodę z Wisły przy użyciu zestawu odczynników i mikroskopu, dzięki czemu mogli  zidentyfikować i klasyfikować elementy ekosystemu naszej królowej rzek.

To były ekscytujące zajęcia.

Galeria zajęć 2b

Galeria zdjęć 2c

W projekcie biorą udział klasy 2A, 2B i 2C.

Wychowawcy klas drugich
A. Andruszkiewicz, R.Spałek, Z. Oryga