Witaj, szkoło!

Rozpoczęcie roku szkolnego podzielone było na cztery części. Oto krótka relacja z jednego ze spotkań:

Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Prowadząca uroczystość Irena Sznabel powitała wszystkich zebranych: dyrekcję tj. p. Katarzynę Spychałę i p. Marię Pryczek, Radę Pedagogiczną, personel administracji i obsługi, wychowawców: kl. 4a p. Beatę Krzyżanowską, 4b p. Małgorzatę Ostowicz, 5a p. Dorotę Fajdek, 7a p. Kamila Baranowskiego, 7b p. Elżbietę Sakwarelidze, 7c p. Emilię Gaik.
W sposób szczególny powitała licznie zgromadzonych Rodziców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Najcieplej, najserdeczniej zwróciła się do uczniów: Wakacje – na pewno wyjątkowe i niepowtarzalne, bardzo, bardzo słoneczne, ale (jak mówią sondaże przeprowadzane wśród młodych,) stanowczo za krótkie. Ale to już było… Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Rok Niepodległej… Większość z Was po raz pierwszy przekroczyła progi naszej szkoły. Decyzje na pewno nie były łatwe, ale cieszymy się, że jesteście z nami. I choć przed Wami wiele niewiadomych i wszystko nowe: nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe koleżanki i koledzy, nowe przedmioty, książki, nowe przeżycia to życzymy Wam, aby to wszystko co „nowe” stało się wyjątkowe i abyście szybko odnaleźli się w nowej sytuacji i nigdy nie żałowali swojej decyzji.

Następnie zabrała głos p. dyrektor Katarzyna Spychała, która serdecznie powitała wszystkich zebranych, przedstawiła wiele informacji dotyczących nowego roku szkolnego. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Po oficjalnej części odbyły się spotkania z wychowawcami klas.

p. Irena Sznabel

Minigaleria – maluchy