Wycieczka do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego 2018-04-24

Dnia 24 kwietnia 2018 roku wraz z kołem biologicznym udaliśmy się na wycieczkę do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Braliśmy udział w zajęciach terenowych pt. Formy Ochrony Przyrody. Na początku dostaliśmy karty pracy, które uzupełnialiśmy w czasie napływu nowych, ciekawych informacji, a nie było ich mało. Podczas lekcji poznaliśmy smutne historie różnych ptaków przebywających pod opieką Parku, np. małej sowy, która w młodości została przygarnięta przez człowieka, a potem wyrzucona. Przez taki czyn zwierzę stało się agresywne i nie jest zdolne do samodzielnego życia. Następnie czekał nas spacer po lesie. Naszym oczom nie umknęły pomniki przyrody. Na koniec wyprawy udaliśmy się do rezerwatu, gdzie znajduje się jeziorko Torfy. Przez cały czas towarzyszył nam przewodnik.

To był dzień pełen pozytywnych emocji i nowych doświadczeń. Wycieczka bardzo nam się podobała.
Galeria – za zdjęcia dziękujemy p. Agnieszce Jasińskiej

Weronika Kilian 3B