Wycieczka klasy 2c – 2019-09-12

Zamiast lekcji w szkole- lekcja w ZOO? Oczywiście…- klasa 2c uczestniczyła w zajęciach pokazowo- warsztatowych „Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi”. W pomieszczeniach ptaszarni wysłuchaliśmy wielu cennych informacji i ciekawostek z życia zwierząt oraz zapoznaliśmy się z zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu: segregowaliśmy pożywienie dla zwierząt roślinożernych, drapieżników i wszystkożernych, oglądaliśmy wylinkę oraz prawdziwą skórę węża.

Wielu emocji dostarczyła nam druga część zajęć, w trakcie której mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojoną jaszczurką, wężem, papugą, patyczakami i żółwiem. Następnie udaliśmy się na dłuuuugi spacer po Ogrodzie- ku uciesze pań musieliśmy dotrzeć w każdy jego zakątek. Wróciliśmy do szkoły umordowani, ale bardzo szczęśliwi; z głowami pełnymi wiadomości. A jeśli ktoś chciałby zobaczyć, co udało nam się zaobserwować- zapraszamy do galerii foto.

p. Zofia Oryga