Wystawa 1c – grzyby

8 października klasa 1c wybrała się na wystawę „Poznaj Grzyby- Unikniesz zatrucia” zorganizowaną przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Warszawie. W trakcie oglądania ciekawej prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z budową grzybów, ich rodzajami i charakterystycznymi cechami, po których można rozpoznać grzyby jadalne i trujące. Poznały zasady bezpiecznego grzybobrania oraz przypomniały sobie wiadomości dotyczące lasu, jego mieszkańców i właściwego zachowania się w nim. W sali wykładowej poczuły się jak w prawdziwym lesie. Słyszały dźwięki lasu, a atrapy grzybów prezentowane były razem z naturalnymi okazami leśnej roślinności. Na zakończenie wyprawy pierwszoklasiści sprawnymi rączkami ulepili grzyby z zachowaniem ich charakterystycznych cech.

Z głowami pełnymi nowych wiadomości wrócili do szkoły.

Dziękujemy mamie Alicji S. za zorganizowanie wycieczki oraz p. Kasi P.- wych. świetlicy za pomoc w bezpiecznym podróżowaniu komunikacją miejską.
Zobacz fotki z wystawy

wych. klasy Zofia Oryga